Nasze sanatoria Schodnica

Schodnica


Schodnica to miejscowość uzdrowiskowa położona w pobliżu kurortu Truskawiec. Schodnica to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Ukrainie.
Schodnica uzdrowisko usytuowane jest w zachodniej części Ukrainy, Skoliwskich Beskidach, dokładnie w obwodzie lwowskim,  20 km od słynnego uzdrowiska w Truskawcu.

Na miejscu obecnej Schodnicy w czasie Rusi Kijowskiej istniała osada Złota bania. Niedaleko od tej osady znajdowała się twierdza Tustań. Podczas napadu wojsk Batyja, osada została zniszczona jak i również Tustań z wioskami. Po tych napadach ludzie zaczęli schodzić w dolinę rzeki Stryj, ustanawiając osadę Schodnicy. Nazwa Schodnica pochodzi właśnie od tego schodzenia ludzi.

Miasteczko Schodnica  dostało status uzdrowiska, ponieważ posiada mineralne źródła Schodnicy, które skutecznie leczą choroby nerek oraz wątroby, niedokrwistość, cukrzycę itp.
Schodnica  to uzdrowisko, w którym zgromadzonych jest wiele źródeł mineralnych, niezbędnych do leczenia kuracjuszy.

Najbardziej znaną i najbogatszą w minerały jest woda Naftusia. Charakteryzuje się ona bogatym składem minerałów pochodzenia naftowego.
Dokładnie w okolicy uzdrowiska Schodnica naliczono ponad 38 źródeł z różnym składem chemicznym. Dla kuracjuszy dostępnych jest 10 źródeł mineralnych.


Zaletą uzdrowiska Schodnica jest to, iż są tu dostępne trzy różne rodzaje wód mineralnych:

  • słabo zmineralizowana Naftusia  - z podwyższoną zawartością substancji organicznych; źródła nr.1, 3, 26.
  • słabo zmineralizowane  żelaziste wody (rodzaj -Schodnicka sodowa’) - źródła nr.13, 15.
  • Średnio zmineralizowane (rodzaj ‘Borżomi) - hydrokarbonatne, chlor id-natrium wody mineralne.

Kurort Schodnica oferuje idealne warunki do kompleksowego lecznictwa wielu chorób z wykorzystaniem wód mineralnych. Wyjątkowy klimat Karpat korzystnie wpływa na samopoczucie i przemianę materii.

Oferujemy Państwu także wczasy odchudzające, gdyż  i do takich celów wykorzystuje się korzystne działanie naszych wód mineralnych.
Na terytorium kurortu znajdują się znane schodnickie złoża ropy naftowej.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w Schodnicy jest muzeum im. Stockiego - człowieka, który jest odkrywcą źródeł wód mineralnych w Schodnicy. Muzeum zostało otwarte w 2000 roku.

Wraz z rozwojem tej miejscowości uzdrowiskowej powstało wiele ośrodków wypoczynkowych, świadczących różnorodne zabiegi, które cieszą się dużą popularnością wśród kuracjuszy.


Najbardziej znanymi ośrodkami wypoczynkowymi są:

 

Kievskaya Russ Resort****

hotel****

DiAnna

apartament

Lisova Pisnya Cottage

apartament

Cottage Rybnyk

apartament

Respect SPA****

hotel****

U Sester

apartament

Alessia

willa

Spa Hotel Citadel

hotel

Zielony Bór

sanatorium

Podyh Karpat

hotel

Tustan Kompleks Leczniczy

hotel

Tri Syna ta dochka

sanatorium

Synevyr

hotelZapewniamy wysoki standard pobytu oraz różnorodnych zabiegów jakie w nich oferujemy.